SUPERNATURALfan Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SUPERNATURALfan Fórum

Angyal hozott, démon vigyen... Üdv Odaát!
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 5.22 Swan Song (évadzáró)

Go down 
+9
Xandeee
lucianaslytherin
Bence
Mikeee
sophi029
virág
Piragorn
CanadasDevil
Fanny Winchester
13 posters
SzerzőÜzenet
Fanny Winchester
Mrs Dean Winchester
Fanny Winchester


Hozzászólások száma : 855
Age : 33
Registration date : 2008. Sep. 19.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 1:24 pm

5.22 Swan Song (évadzáró) 522

AZ APOKALIPSZIS - Az egész évad a jó és a rossz közötti leszámoláshoz vezetett el. A apokalipszis felsejlő körvonalai között Sam (Jared Padalecki) és Dean (Jensen Ackles) rájönnek, hogy kifogytak a lehetőségekből, így egy szívszorító döntést hoznak, ami örökre megváltoztatja az életüket. Egy szeretett karakter meghal.
Steve Boyum rendezte Eric Kripke közreműködésével az epizódot, Eric Gewitz pedig a forgatókönyvet írta.
Vissza az elejére Go down
http://jensen-online.org
CanadasDevil
Nyavalygó áldozat



Hozzászólások száma : 2
Age : 33
Tartózkodási hely : Impala hátsó ülése
Registration date : 2009. Jun. 06.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 2:12 pm

(ohh ez tényleg nagyon hosszú lett..sorry 'bout that xD))
Sziasztok!
Már nagyon régóta regisztráltam, de még sosem írtam...megnéztem az évadfinálét...és azt hiszem itt az ideje:D
Mivel hajnali 3-kor kezdtem el nézni a részt, lehet hogy kiestek dolgok de majd igyekszem mindenre visszaemlékezni.
Nekem személyesen a kedvenc részeim, Chuck monológjai az Impaláról. És mint később kiderült nem voltak hiába...az hogy az Impala volt nekik az összekötőkapocs...nem meglepő persze. ott van velük a kezdetek óta. Rengeteg emlékük fűződik hozzá és mint láthattuk Sam-nek is elég volt, hogy visszanyerje a tudatát, még ha Luci is volt benne. Hát én annál a résznél sírtam mint egy kisbaba...mondjátok, hogy nem vagyok egyedül:D Chuck-kal kapcsban még annyit, nektek nem tűnt fel milyen rendezett volt a külseje meg ahogy beszélt? Teljesen megváltozott...és most már tudjuk is miért:D A végén még pislogni is elfelejtettem, hogy mi az Isten van?! Jah igen...pontoson ő...Isten:D Ezen szerintem kár is vitatkozni...én arra vártam igazából, hogy ha valakiből Istent akarnak csinálni az legyen már nő...később Dean legalább poénkodhatott volna rajta:D
Utána következtek a fiúk az Impala tetején. Én már teljesen sokkban voltam, arra vártam, hogy mikor fognak már kinyírni valakit xD Soha többet nem olvasok spoilereket... Amikor a vért csapolták a démonokból, meg mikor Sam meg akarta inni...nekem az nagyon durva volt ahogy mondta Dean-nek, hogy ezt úgysem akarod végignézni...megszakadt a szívem...Sad Cas meg ahogy próbálta oldani a feszültséget...hát furcsa ember lett volna belőle...de megszokta volna ^^ Hiányozni fog...eléggé valószínű, hogy a következő évadban már nem látjuk viszont...nem lenne túl logikus lépés az írók részéről.
Tehát hol tartottam? Jah megvan...az IGEN. Hát nem úgy jött össze ahogy akarták, Sam lelépett mint Luci. Kiderült, hogy már nem is csak Brady volt a démon körülötte? Ha jól értettem persze... Dean-ék is kezdtek kétségbe esni, de aztán jött Chuck és megmentette a napot:D
Feltűnt Luci/Sam aztán Michael/Adam...ez is egyértelmű volt nekem már mikor jött a nagy fény Adam meg abban a szobában maradt:) Na aztán jött volna a leszámolás...de basszus mikor Dean betette a Rock of Ages-t...én lélekben visszamentem az első évadba:D Aztán jött Cas meg Bobby. Cas szépen felrobbantotta M/adam-et (huhh ez de hülyén hangzik így xD) Luci meg Cas-t. Na ez volt a pont amin elkezdtem bőgni, de mikor Bobby-t is megölte...elkezdtem átkozni Kripke-t, még hogy egy halál mi...
Luci pedig Dean-t sem kímélte...nagyon rossz volt nézni...aztán jött az emlékfolyó, Sammy vissza, kapu kinyitva, M/adam már megint ittvan, ugrás...vége. MIVAN?!
Már épp azon gondolkodtam, hogy nézek repülőjegyet amcsiba, hogy szétrúghassam Kripke seggét...de aztán feltűnt Cas, meggyógyította Dean-t meg Bobby-t és mindenki happy volt...várj...valakit mintha kihagytam volna...SAMMYT MÁR EL IS FELEJTTÉTEK?! tessék visszahozni:(
Hát Istenke közbelépett, saved the day és ennyi végülis. Cas újra főállású angyal, bobby megint vadász, Dean meg...főállású apuka?
Tudjátok, ha ez lett volna az utolsó évad olyan remek befejezést kaptunk volna hogy az csak na...lezárt mindent...De azzal hogy betették a végére Sammy-t máris kreáltak nekünk egy következő évadot.
Nem hittem volna, hogy ilyet fogok mondani, de be kellett volna ezt itt fejezni. Ezzel egy teljesen kerek történetet alkottak. Dean végre megállapodik, Sam megint felbukkan aztán elhúznak megint vadászni?:S Csak én érzem úgy, hogy elrontják vele az egészet?:S
Lényegébe nekem nagyon tetszett a befejezés és azt hiszem Sera Gamble írta valahol, hogy ezzel bepillantást is nyerhettünk volna abba, milyen lett volna a show vége.
Persze ki ne örülne, hogy látjuk majd még a fiúkat, de én akkor is azt mondom, hogy így kellett volna lezárni...számomra tökéletes lett volna, és lehet hogyha Sam meg is halt, mégis happy end lett volna a vége:)
Ja a két legjobb beszólás a végére: "Hey, Assbutt!" és "Cas...are you God?"Very Happy
Bocsánat a sor rizsáért, de ezt nem lehet pár mondattal elintézni...és szerintem még így sem írtam mindenről xD
Peace out!
Vissza az elejére Go down
http://twitter.com/_lucy_im_home_
Piragorn
Nyavalygó áldozat
Piragorn


Hozzászólások száma : 4
Age : 34
Tartózkodási hely : Lawrence
Registration date : 2010. May. 14.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 4:17 pm

wááá ez a rész nagyon ütött!! az egyik ha nem a legjobb rész volt...
nem tom mit akarnak a 6.évaddal elérni... de lehet h csak belebuknak.... :/ nézők lesznek(én is köztük) de lehet h a történet elhal valamelyest...de kitudja mit hoz még ki ebből Kripke Neutral Surprised ...én már nem tudok semmit... xD annyit tudok hogy őszig várni kell... Sad Very Happy
Vissza az elejére Go down
virág
Nyavalygó áldozat
virág


Hozzászólások száma : 4
Registration date : 2009. Oct. 31.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 4:31 pm

igazából nem is tudok mit mondani :O igazából így nem értem az a kijelentést, hogy elvileg 2 szereplő meghal az évadzáróban. mert csak "ideiglenesen" haltak meg.... ez lett volna a nagy átverés?? Very Happy siekrült, mert affraid .... Very Happy én nagyon sajnáltam Deant mikor Lucifer össze-vissza verte...vagyis Sammy és Dean megszólalt, hogy Sam, it's okay, i'm here, I'm not gonna leave you..... SadSad
Szerintem a végén ott már Sam állt, Luci nélkül... És Isten segítette ki. De nem fog odarohanni Deanhez, hoyg szia DEan itt vagyok...hagyni fogja, hogy élje az életét... jajj nagyon nem bírom ki szeptemberig Sad
Vissza az elejére Go down
Luna
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 4:46 pm

Erre nincsenek szavak... Fogalmam sincs, mit gondoljak, csak össze-vissza beszélnék, úgyhogy inkább nem teszem.
Én valahogy örülök, hogy nem így zárták le, bár kétségkívül nagyot szólt volna. De. Tudom, hogy vsz így fog véget érni, de nem akarom, hogy valamelyik tesó meghaljon. Ha már nagyon ki akarják nyírni őket, akkor - sose hittem, hogy egyszer ezt mondom - inkább mindkettőt, mint csak az egyiket.. Legalábbis nekem eléggé elképzelhettlen az, hogy utána a másiknak normális, boldog élete legyen, bár nem tudom. Ha most a végén lezárják, és Sam nem jelenik meg... Háát, nem tudom, fura lett volna azt látni, hogy úgy fejeződik be, hogy Dean feladta, és hagyja Samet ott ahol van, még ha meg is ígérte... az nem lenne rá jellemző szerintem.
Na mégiscsak sikerült össze-vissza írkálnom mindenfélét, inkább be is fejezem.
Szóval összefoglalva annyi, hogy Oh My Chuck xD Aztán most meg rághatom a körmöm szeptemberig, ha nem tovább...
Vissza az elejére Go down
izus0214
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 5:26 pm

Nagyon ütős rész volt! Szerencsére Carry On My Wayward Son-t is hallhattuk Smile Mekkora lett volna már, ha kiderül, hogy Cas volt Isten Very Happy
Vissza az elejére Go down
sophi029
Megmentett szerencsés
sophi029


Hozzászólások száma : 64
Age : 45
Tartózkodási hely : itt is ott is
Registration date : 2008. Sep. 19.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 7:21 pm

K*va jó volt a befejezés érdemes volt eddig várni.Valahogy az eddigi részek nagyon tetszettek,de ez igen
Most én is kivi vagyok, hogy Luci miért jött vissza?
Vagy lehet Sam és Luci egy személy lesznek a köv évadban mert Lucit kirakják a pokolból és segíteni fog Dean-nek.
Hát nem találgatok majd meglátjuk. Smile
Vissza az elejére Go down
kanka
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 8:32 pm

OMG OMG OMG Surprised Surprised Surprised ez annnyira eszméletlen volt.Mikor Sam démonvért iszik az már magában is Wow mert akkor olyan szexi és erős lesz.de most jol betunkolta a kakaót ahogy luci is mondta.annyira jó lett volna belerakják ebbe a részbe JDM-et vagyis John papát.én nagyon visszavárom őt a soriba.Nagyon szivszaggató volt főleg szegény Dean..Cas haláli volt ahogy felgyujtotta mihályt.Jared pedig zseniálisan játszotta lucifert.Chuck közbevetései királyak voltak.dean ahogy bevonult a temetőbe az annyira LOL volt Laughing Laughing azis igaz hogy lehet itt kelet volna befejezni bár akkor mit néznénk? XD rengeteg kérdés maradt..sam hogy jutott ki?mi történt ottbent?:ki mentette meg?vagy egyáltalán sam volt az?Hmm
Vissza az elejére Go down
Lacus27
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 8:38 pm

Így hirtelen még a befejező rész hatása alatt pár sort írnék.
Az egész rész nagyon átgondoltan és megszervezetten kezdődik, azzal hogy a próféta, mint egy mesélő elbeszéli, hogyan jutottunk el idáig és mi lehet, minek van fontos szerepe. Szerintem erre a részre nem lehet szavakat találni, eszméletlen jól el van találva és mintha az egész sorozat lényegét is összefoglalta volna, hogy az életben a legfontosabb a család. Hisz ezt a sorozat alatt többször is hangsúlyozta vagy próbálta kifejezni az író vagy írók, hogy mennyire fontos ez napjainkban. Ez többször is előjön és a legfontosabb pillanatban is amikor maga az ördög ellen kell küzdeni és itt bizonyosodik be, hogy a család szeretete mennyi erőt tud adni egy embernek még az ördöggel szemben is aki a gőgje és nagyképűsége áldozata lett végül azzal, hogy lebecsülte az embert. A rész közepe felé mintha érezni lehetne, hogy a mesélő nem lehet más mint, maga az Isten, aki nem avatkozik a cselekménybe csak kívülről szemléli azt és várja, bízik benne, hogy a teremtményei akiket annyira szeret érdemesek legyenek az életre. Aztán egy fordulat amikor Mihály és Lucifer a ketrecbe esnek, így mondhatni Isten után a két legerősebb lény már nem tud ártani senkinek. Közvetlen utána még egy fordulat mikor Cas visszatér és itt egy gyanús mondatot ejt, hogy talán jobb formában vagyok. Miután meghal Isten visszahozza és szerintem Mihály utódjának szánja, aki látta az ember küzdeni tudását, meg nem alkuvását és a végzettel, sorssal való szembeszállását. Ezek után a történetnek vége kellett volna lennie azzal, hogy megtudjuk ki Isten. Ez a befejezés nem lett volna az a tipikus amerikai happy end-es, mert az aki szembe száll az ördöggel az életét adja az emberiségért. Ez így lett volna kerek, egész történet és egyszer mindennek vége és miért ne lehetne a csúcson abbahagyni. Azzal, hogy Sam megjelenik újra a következő évad magját ültették el. Nem mintha nem sajnálnám, hogyha itt vége lett volna, de szerintem ebben a részben mindenre fény derült (mit ér az ember, milyen ereje van a családnak, a szeretetnek és ki volt Isten a történetben). Innentől kezdve meglehet a 6. évadban csak ezek harcát fogjuk látni hosszan elnyújtva. A folytatásra is van pár elképzelésem, mert nagyon sok szál nyitva maradt. Lássuk csak, a legkézenfekvőbb az, hogy a felvezető részben egy érdekes kérdés röppent fel, olyan mi volt hamarabb a tyúk vagy a tojás szisztéma alapján az hogy a halál volt előbb vagy az élet, ez pedig nem máshoz mint a 4. lovas a Halál személyéhez köthető, aki az Ördöghöz van láncolva a gyűrűjével. Ha az a gyűrű nem lenne akkor talán még Istennél is erősebb lenne elmondása szerint. Itt egy olyan szálat el lehet képzelni, hogy az Ördög eltűnésével a Halál Isten üldözésébe kezd. És őszintén szólva ezt tartanám a mostani évad überelésére méltónak, mikor Isten küzd az ember az angyalok vagy még akár Lucifer segítségével a Halál ellen. A másik elképzelhető szál az hogy Sam és Lucifer visszatérnek, de ez számomra már elnyújtott valaminek tűnne. A többi szálat nem tartom még említésre méltónak sem, mert azokkal szerintem csak buknának és nem kicsit.
Sajnos ezzel a 6. évaddal újra a pénz beszél dolog jön elő. Hisz amíg el lehet adni és nagy nézettsége van addig csinálni fogják, még ha az amit csinálnak nem lesz méltó az előző évadokhoz.


Elnézést a kicsit hosszú monológért .....

U.I.: Megpróbáltam a történetnek nem a látható ki mit csinált és az milyen jó végét megfogni, hanem picit mélyebbre tekinteni és a mondanivalóját elemezni kicsit.

P&L
Vissza az elejére Go down
LNeo
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Próféta?   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 9:16 pm

Helló!

Ahogy látom már megy a fejtegetés a dolgokról... én csak egyet tennék hozzá, mert nem láttam sehol. Láttam, hogy fejtegettétek a prófétát, aki megírja a történetet... MEGÍRJA... annyira nyilvánvaló mégse vettem első nézésre észre, csak utána, hogy aki írta az maga volt ISTEN... Bár erre így visszagondolva mindig is megvolt, minden felbukkanásnál lehetett volna sejteni, mégse sikerült... hát a végre csak meglett Smile. A folytatást meg csak győzzük kivárni.
Vissza az elejére Go down
Mikeee
Kutakodó felfedező
Mikeee


Hozzászólások száma : 117
Age : 34
Tartózkodási hely : Odaát (A másik szobában)
Registration date : 2009. Jun. 24.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 9:28 pm

Szerintem is nagyon jó rész volt. Bár ahogy Bobby ígérte, az állam azért nincs a pincében(csak a földszinten Very Happy). Az elején lestem mi az a mesélgetés. Chuck a meséjével jól összefoglalta a sorozatot és sok olyan részletet árult el, amit nem tudtunk, de azzal mutatta be, hogy miért olyan erős a kötelék a két tesó között. Örülök, hogy végülis senki se halt meg és, hogy Cas újra a régi. Nem tom ti hogy vagytok vele, de azt a Luci agyba-főbe veri Dean-t részt kihagyhatták volna. De annak örülök, hogy Sam felülkerekedett az ördögön, lepergett előtte az élet. Cas molotov koktélja durva volt, de az is amikor Luci szétrobbantotta. Akkor megijedtem. Chuck mint Isten? Hát az érdekes lenne, de nem elképzelhetetlen. Az fura volt, hogy olyan angyal/démonszerűen köddé vált. Tényleg méltó befejezés lett volna, de hogy Sam legalábbis a teste visszatért az sok kérdést vet fel. Mi lett Luciferrel, mi lett Sammel, miért tért vissza és ami talán a legfontosabb:

MI LESZ A HATODIK ÉVADBAN???!!!???!!!
Nagyon várom a Szeptembert (számításaim szerint Szeptember 9. Csütörtök...), és remélem valami jó történetet találnak ki, nem fog befuccsolni a 10. résznél. Mert akkor inkább befejezték volna most.

10/10
Vissza az elejére Go down
nicholas
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 10:15 pm

Chuck hogy lehet Isten, ha a Deannél levő amulett nem izzott fel Chuck közelében?
Vissza az elejére Go down
mcs
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 10:49 pm

Huhhh...
Nos kellett egy kis idő ezután a rész után, hogy összeszedjem a gondolataimat.
Először is fogalmam sincs mivel akarják ezt folytatni? Ez egy majdnem tökéletes befejezése lett volna a sorozatnak- kicsit azért várható volt, hogy nem lesz happy end, valakinek sajnos távoznia kellett volna Sad -
de, hogy Sam a végén megjelent és még a lámpa is villogott, hát nem tudom mit gondoljak Rolling Eyes
Igazából ürességet érzek a résszel kapcsolatban... valahogy ezt is vártam meg nem is... hiányérzetem van. Olyan sok minden megválaszolatlan maradt pl.: hova lett Crowley, mi lesz Bobby lelkével most akkor visszakapta, ha Sam kint van akkor hol van Michael, ha Chuck volt Isten, akkor mit akart ezzel az egészel? ect,ect... Ha a 6. évadban tényleg valami újat akaranak mutani, akkor ez a sok lezáratlan szál, hogy fér bele a sztoriba? És mi van azzal, hogy "az igaz ember, aki elindította csak az állíthatja meg".

Nem sok sorozatról mondhatom el, hogy ennyire szeretem nézni, de a Supernatural az! Minden részt legalább 2x néztem meg, de inkább többször. Nagyon sajnáltam volna, ha vége van, de legalább le van zárva, igaz Dean nem az a beletörődős családapuka tipus. Megmondom őszintén én félek a 6. évadtól nem tudom mi olyat tudnak még kitalálni ami még nem volt, de modjuk pont ez az amiért biztos meg is fogom nézni!
Ehhez a részhez még most sem tudom mit szóljak... Sam nagyot harcolt, a tesók most megint megmutatták mire képesek egymásért, de van egy olyan érzésem, hogy ezt nem így akarták lezárni.

Minden esetre nagyon messze van az a szeptember!!!
Vissza az elejére Go down
CanadasDevil
Nyavalygó áldozat



Hozzászólások száma : 2
Age : 33
Tartózkodási hely : Impala hátsó ülése
Registration date : 2009. Jun. 06.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 11:30 pm

nicholas írta:
Chuck hogy lehet Isten, ha a Deannél levő amulett nem izzott fel Chuck közelében?

joshua mondta h az amulett nem használ mert isten nem akarja h megtalálják:) (5.16 Wink)
nekem egy kérdésem lenne, hogy szerintetek chuck a kezdetektől isten vagy csak most szállta meg őt? szerény véleményem szerint nem az elejétől, mert nekem az utolsó részben tűnt csak úgy h mintha megváltozott volna.
ti mit gondoltok erről?
Vissza az elejére Go down
http://twitter.com/_lucy_im_home_
Bence
Nyavalygó áldozat
Bence


Hozzászólások száma : 8
Age : 31
Registration date : 2009. Jun. 30.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 11:37 pm

Hát, öööö....

Hirtelen nem is tudom, hogy mit mondjak. Lényegében tetszett az epizód, viszont lényegében vhogy nem. Vegyes érzelmek kavarognak most bennem. Csalódtam, mert sok mindent nem így képzeltem el, pl.: a nagy harcot, amiből végül nem lett semmi.... Sok mindent most alapból nem értek, szóval ha vki tudna rá választ adni azt megköszönném. Szóval pár kérdésem lenne, hogy jutott ki Sam vagy ő most Lucifer? Chuck próféta lenne vagy valójában ő Isten, végülis hova a fenébe tűnt? Cas újra angyal lett, ami nagyon klassz viszont ha Isten hozta vissza, akkor hol van Isten? Nem úgy volt hogy őt is mutatják majd, vagy majd csak a 6.évadban? Most hirtelen ennyi. Amúgy amikor Luci felrobbantotta Cas-t az egyben gagyi és undorító is volt. xD Most így hirtelenjében ennyi, ha vmi eszembe jut még akkor leírom már! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://www.h2ojustaddwater.net/
Catmom
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimePént. Május 14, 2010 11:52 pm

Ez a rész olyan szinten odabaszott,hogy alig térek magamhoz.
A felét persze átbőgtem...nagyon sok érzelem volt benne,a család, a szeretet, a ragaszkodás...
Sztem nagyon jól meg lett csinálva,amikor Cas és Bobby meghalt na akkor nagyot néztem,de mikor visszajött Cas,akkor még nagyobbat néztem.
Nahát ez a Chuck téma meg a másik...ez sztem nyitott kérdés marad őszig.És az is,hogy Sam visszajött.
Nem hiszem,hogy Dean sokáig tudná ezt az életet élni,annál jobban hiányzik neki Sam.Ahogy Dean begurult a temetőbe...tudták mit kell odatenni,és az összekötő szöveg is jó volt.
Hosszú az idő amíg jön a 6. évad,addig még elég sokat találgathatunk.Mint mindannyian én is nagyon várom vajon mit tudnak még kihozni ebből,de remélem nem fogunk csalódni ahogyan eddig sem.
Addig is azt hiszem újranézem az évadokat.
Vissza az elejére Go down
lucianaslytherin
Nyavalygó áldozat
lucianaslytherin


Hozzászólások száma : 39
Age : 48
Tartózkodási hely : Mogyer
Registration date : 2009. Aug. 24.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 12:18 am

Fantasztikusan felépített évadzáró rész volt. Az Impala, a sorozat harmadik főszereplője a testvérek mellett, hiszen mindegyik részben benne volt. Megható volt látni a gyerek tesókat, hogy az életük része az autó volt.
Igen, bepillantást kaphatunk arról, mi lett volna a vége, ha nincs hatodik évad.
De komolyan srácok, öt évad SPN után, ti elhinnétek Deanről, hogy beül családapának, és az öcsét hagyja megrohadni??! Ez annyira karakteridegen húzás lenne, amit tönkre vágta volna az eddigi évadot.

Valamelyikőtök írta, h nem kellett volna az, hogy Lucifer megverte Dean - t. Miért? Mit várhatunk magától az Ördögtől? Lucifer gyűlöli az embereket, és Deannek lassú szenvedést tervezett. Borzalmas volt látni, sírtam én is rendesen, de így volt hihető a történet.
Chuck....na ő volt az egyetlen akire nem számítottam. Very Happy

Sam nem emberként állt ott, villogott, majd kialudt a lámpa...vagy szellem...vagy démon

Ne féljünk már ennyire a hatodik évadtól. Adjuk meg a bizalmat, és ne vészmadárkodjunk előre. Wink
Vissza az elejére Go down
http://jasonisaacs.atw.hu
Xandeee
Nyavalygó áldozat
Xandeee


Hozzászólások száma : 25
Age : 32
Tartózkodási hely : Menny vagy pokol, manapság már mindegy
Registration date : 2009. Oct. 31.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 12:58 am

A papírzsepiket előre idekészítettem, és nem hiába....szégyellem, de úgy bőgtem mint egy kisgyerek....
Carry on -nal kezdtünk, már ott elfogott a sírhatnék. Aztán jött a chuck féle bemondós impalás bevezető. Nagyon tetszett. Most ugorjunk oda a temetős jelenethez... Cas és Boby csak úgy meghaltak..na ott kezdtem el bőgni....aztán ahogy deant ütötte verte Luci....áááá....borzalmas volt, de én is azt hiszem, hogy ez kellett a részbe... mikor sam előtt lepergett az egész élete....rohadt jó volt...még most is remegek....
A végén, visszajött Cas, mint angyal...jóó volt nagyon!
Chuck mint Isten, hihetetlen, de mégis hihető. Nekem így tök megmagyarázott mindent...és sztem most csak azért nézett ki úgy ahogy régen és most, mert akkor azzal a szereppel került közel a fiúkhoz.
Bevallom, azt terveztem, hogy az 5.évad lett volna nekem az utolsó....nem néztem volna már tovább. És nekem a lezárás is szinte tökéletes volt, de ezzel hogy Sammyt visszahozták, tök illúzióromboló volt...de, bár nem hittem volna, ezzel rábírtak arra hogy ugyanúgy várjam a 6. mint eddig az összes többit....áááá....

még annyit, hogy nekem az Adam féle Mihály nem jött be annyira... "John-ban" sokkal karakteresebb volt.... tőle nem tartottam...
Vissza az elejére Go down
Mikeee
Kutakodó felfedező
Mikeee


Hozzászólások száma : 117
Age : 34
Tartózkodási hely : Odaát (A másik szobában)
Registration date : 2009. Jun. 24.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 1:09 am

lucianaslytherin írta:


Valamelyikőtök írta, h nem kellett volna az, hogy Lucifer megverte Dean - t. Miért? Mit várhatunk magától az Ördögtől? Lucifer gyűlöli az embereket, és Deannek lassú szenvedést tervezett. Borzalmas volt látni, sírtam én is rendesen, de így volt hihető a történet.

Én írtam, és azért gondoltam arra, hogy kihagyható lett volna, mert elég brutális dolog volt. Jó oké, hogy Luci gyűlöli az embereket, de azért akkor is brutális volt...

Mondjuk, ha nem veri agyon akkor Cas nem gyógyíthatta volna meg és úgy nem lett volna kerek. Elképzelem Sam mit érezhetett odabent, miközben Luci irányításával csépelte a tesót.
Vissza az elejére Go down
Fuji
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Évadzárás   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 1:47 am

Sziasztok!

Csak néhány gondolat:

A rész nem volt rossz, de akciódúsabbra számítottam. Az, hogy nem volt armageddon és végső harc Mihály és Lucifer között, az nekem hiányzott. Vártam a previously végéig, hogy az antikrisztus is szerpelni fog benne bármilyen formában, és hát csalódtam. Végülis minek volt az a szál, ha ennyire kihasználatlan maradt?

Meget is visszahozták a semmiért, Ővele mi van? Bár sose bírtam azt a csajt, szóval inkább maradt volna a pokolban.

Az még rendben van, hogy, mint Lucifer, úgy Mihály is kaphat másik edényt, kardot vagy gazdatestet, de Dean-t kellett volna megszállnia. Nem bántam volna ha igent mond ő is miután a terv befucsolt.

Az hogy Sam visszajött az még rendben is van, hiszen a pecsétek még mindig fel vannak törve. Mikor Mihály először bezárta, le is pecsételte Lucifer börtönét, most személes problémái miatt ezt nem tudta meg tenni.

Mihály nem volt valami nagy karakter, már eleve Anna megölése sem volt szép húzás tőle. Gabriell nagyobb arc volt, bár ő sem az elvárt, az biztos.

Az, hogy Castiel feljebb került a ranglétrán megint egy jó húzás. Az, hogy emberré vált megint érdekes számomra, de ez még elviselhető. Tetszett viszont nagyon a konklúziója: Szabadság vagy Béke?

Adam pedig kilóg a sorozatból. Ő nem kell bele. Nem is kellett soha. Az úgy rossz ott.

Isten. Hát nem is tudom vagy nagyon nagy arc és az egészett tudta előre, sőt ő alakította így (kigyomlálta a neki nem tetsző lényeket) vagy egy irdatlan nagy p**aszt. Ezt mindenki döntse el maga.

Az, hogy Deannek családja lett az megint jó. Mindig erre vágyott, még a Dzsinn is ezt adta neki anno, ráadásul Sam utolsó kívánsága is ez volt.

A Démonokról anniyt, hogy a karakteres démonok mind vagy Azazel írányítása alatt akarják az Ördögöt szolgálni, hogy jó legyen Nekik, vagy másmódon, de csak a saját érdekeiket nézik. Szóval tuti, hogy Bobbyért jönnek 10 év múlva a pokoli láthatatlan kutyák.

Az pedig, hogy Sam/Lucifer vissza tért, az számomra egyet jelent azzal, hogy vagy Lucifer ölte meg Mihályt és Adamet, és kijött, vagy Mihály ölte meg Lucifert és engedte el Samet, akár egy újabb feladattal, vagy Sam ölte megmindkettőtés akár agyár is mehetett a démon vér.....

Egy szó, mint száz jó kis sorozat volt ez. Remélem az is marad. Úgy vártam ezt a részt, mint az egésznek a végét. Viszont bármit. Ha azt találták volna ki, hogy az egész világ szószerint elpusztul, még azt se bántam volna. Remélem, hogy ha egyszer vége lesz, akkor nem lesz akkora csalódás, mint a BSG vége.

Hát enniyt akartam.
Sziasztok
Vissza az elejére Go down
Nellas
Megmentett szerencsés
Nellas


Hozzászólások száma : 52
Registration date : 2009. Jan. 13.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 12:03 pm

Hú gyerekek. Sírtam, mikor megszólalt a Carry on my wayward son, az összes Impalás/Chuckos résznél, és a végén nagyon. Hihetetlenül vártam, nagyon ideges voltam előtte, és hát úgy tűnik, így jött ki rajtam a feszültség.

Annyira gyönyörűen felépített rész volt... És Chuck=Isten? A lehető legjobb megoldás szerintem. Ő, aki látja és írja a sztorit, és közben elbújik a világ elől. Zseniális.

Valahogy volt egy olyan érzésem, amikor Cas felrobbant (ehem), hogy így nem lehet vége, ha őt kinyírnák, akkor az valami szebben felépített, jobban megkomponált jelenet lenne. Nem is aggódtam nagyon miatta, és igazam lett Smile That's a nice compliment. But no. Very Happy Ó, Cas, soha, soha ne változz meg!!
Annyira boldog vagyok, hogy visszakaptuk a régi Cast, mert bármennyire is ölelnivaló volt az emberré vált Castiel, így nem lett volna boldog soha. Most viszont visszatért a hite, és a végén a résznek látszott rajta a magabiztosság. És mosolygott! Smile

Dean viszont... istenem, annyira bőgtem, mikor Lucifer összeverte, és amikor végül Sam felülkerekedett benne az emlékek hatására. És Dean nem és nem akarta magára hagyni Sad
Viszont ő most csak azért, hogy teljesíte a Samnek tett ígéretét, elment, hogy boldogtalan legyen... Jó, örülök, hogy Lisáékkal lesz, de neki nem ez az élet való.
Hatodik évadról nem is merek találgatni, de van előttem egy olyan jelenet, hogy Dean éppen megy Benért az iskolába vagy edzésre, és akkor jön Bobby, hogy menjen vele, mert dolguk van, Sam visszatért, vagy ilyesmi.
Vissza az elejére Go down
LNeo
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 3:19 pm

Ahogy látom továbbra is megy a Chuck az Isten, vagy nem fejtegetés? De már 5. megnézés után is az a véleményem, hogy ő volt az... most lehet fejtegetni, hogy eddig milyen volt a sorozatban, meg ilyenek, de hát az eddigi úgynevezett "Istenek" (lásd a Trükkös, Kali, stb.), mind különlegesek voltak, olykor gonoszak a saját elképzeléseikkel... Na most szerintem simán belefér egy kis lazítás, ivás, nőzés itt is Smile. Ha a hivatalos bejelentések, interjúk után viszont a készítők mást nyilatkoznak, akkor majd megváltoztatom a véleményem, addig maradok ennél. Mindenkinek jó fejtegetést és kitartást az őszi folytatásig.
Vissza az elejére Go down
Xandeee
Nyavalygó áldozat
Xandeee


Hozzászólások száma : 25
Age : 32
Tartózkodási hely : Menny vagy pokol, manapság már mindegy
Registration date : 2009. Oct. 31.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 3:47 pm

Valaki segítsen!
Mi annak a zenének a címe, amit Dean nyomott be a temetőben???
Arra igényt tartanék!
Vissza az elejére Go down
mortlayla
Nyavalygó áldozat
mortlayla


Hozzászólások száma : 1
Age : 31
Registration date : 2010. Jan. 24.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeSzomb. Május 15, 2010 4:01 pm

Xandeee írta:
Valaki segítsen!
Mi annak a zenének a címe, amit Dean nyomott be a temetőben???
Arra igényt tartanék!

Def Leppard - Rock of Ages Very Happy
Vissza az elejére Go down
Pepsy
Nyavalygó áldozat
Pepsy


Hozzászólások száma : 14
Registration date : 2010. Jan. 30.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeVas. Május 16, 2010 2:02 am

A rész megnézése után egyből ide kellett "menekülnöm", mert sejtettem, hogy ti is ezt érzitek, mint én.

A Supernatural mindig is kihozta belőlem a sírást. Na, most gondoljatok bele, hogy egy évadzárónál mit vágok le. Ezt szinte mindenki írta, szóval bátran mondom, hogy amikor elkezdődött ez epizód én már a "the road so far"-nál könnyeztem.

Nem tudom hol kezdjem.

Nagyjából egy véleményen vagyok mindenkivel, nekem is nagyon tetszettek Chuck közbeszólásai, mint valami mesélő. És hogy ő lenne Isten? Én a végén annyira a sokk hatása alatt voltam, hogy nem értettem Chuck miért vált úgy köddé. Aztán elolvasva a kommenteket, láttam, hogy ti figyeltetek. Emlékeztek arra a részre, ami a jövőben készült, mikor Dean-ék ilyen táborban vannak, és ott van Cas drogos emberként (ha a mostani részben nem tért volna vissza, akkor stimmelne a dolog) plusz Chuck is feltűnik... Majd jön az ördög, és eltapossa Dean-t. Én nem hiszek annak a résznek, mivel Cas már nem ember, és ha tényleg Chuck az Isten, akkor végképp kizárt az a lehetőség, hogy ott fog meghalni Dean.

Hát, befejezve ezt a fejtegetést a jövőről, még annyit, hogy nekem teljesen tetszett a rész. Erre számítottam, bár nagyobb csatára. Így visszagondolván Adam olyan kis béna volt XDD Nekem annyira nem jött át, hogy tényleg ő a nagyhatalmú, legerősebb angyal, aki tényleg képes lenne legyőzni Lucifert. Oké, eredetileg Dean az igazi porhüvelye, de jobban is megcsinálhatták volna. Nekem ez az egy tűnt fel, de ez a legkevesebb, tényleg.

A szipogások és könnycseppek közepette azért egyszer előtört bennem az az igazi, "odaát,nagyonviccesrész" röhögés. Amikor Dean az Impalával begurult a temetőbe, és még a zenét is berakta bömböltetve. Az Impala... Istenem, annyira tökéletesen megcsinálták azt a szálat. Itt végre kifejezték azt, hogy az a kocsi mennyire fontos a sorozat történetében. Minden vele kezdődött, és vele fejeződik be. Egy autó, egy tárgy, de mégis mennyire fontos, mennyi emlék és érzés kötődik hozzá. És bizony Sam is megpillantván a kocsit, észhez tért, és ha egy percre is, de legyűrte magában az ördögöt. Aztán ahogy Sam fejében lepörgött minden... Ott az én fejemben is felpörögtek az epizódok részletei és az a sok emlék, amiket tőlük kaptam. Én egy sorozatot se szerettem még így, egy sorozat se nőtt ennyire az életemhez.

Én örülök a folytatásnak. Valószínűleg zokogtam volna még egy sort, ha ez lett volna az utolsó rész. Az írók azért eljátszották velünk, hogy "milyen lett volna, ha vége..." hiszen az egész arra hajazott. Chuck "THE END" feliratánál kicsit be is pánikoltam. De amikor Lucifer (hiszen ő volt, nem? Vagy Sam a túl sok démonvértől kicsit "bedémonosodott" és ezért villogott a lámpa? Bár fogalmam sincs, mivel ott lent Lucifer megölte volna Mihályt, és visszajött volna? Na, ez nagy kérdés...) megállt Lisáék háza előtt megbizonyosodtam, hogy oké, tuti a 6. évad. Ja, és bármit is kreálnak én annak örülni fogok. Felőlem Dean és Sam egy szobában ülve bámulhatják egymást, nekem az is tökéletes Smile

Hát, én is összehordtam azért egy jókora kavart a hülyeségeimmel Very Happy

UI.: Reméltem, hogy azért az utolsó részben Sam visszaadja (ha kivette a kukából egyáltalán) Dean nyakláncát. Az még szép lett volna Smile
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/infinityonhigh
ancsy
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeVas. Május 16, 2010 4:39 pm

Megnéztem én is az évadzárót.
lucianaslytherinnel kell, hogy egyet értsek, ráadásul mindenben!Nem lehetett volna így lezárni ezt a sorozatot. És adjuk meg már a 6. évadnak is az esélyt, ne feltételezzük már előre, hogy rossz lesz. Miért? A stáb egésze marad, csak Kripke távozik.
A részről:
Mikor felhangzott a Carry on, ott végem volt. Az egész rész alatt nem bírtam abbahagyni a könnyezést. Szerintem úgy volt szuper ez a rész, ahogy volt.
Jared iszonyat jól játszott, azért azok a tükrös jelenetek nem voltak semmik!Ez egy színésznek iszonyú hálás szerep, - elvégre kipróbálhatja magát jónak és rossznak is-, de szörnyen nehéz is egyben. Nagyon jól megoldotta, mint az ötödik évad 4-es részében, kegyetlen volt, könyörületlen. Ahogy Sibe is írta, itt a szeretet győzött.
A Chuck által mondott jelenetek aztán végleg betették nálam a kaput, az Impala története, majd az autóban játszadozó kisfiúké, hogy Dean miután megszerelte az autót visszatette a katonát, a legót is.
Kripke nagyon szépen elbúcsúzott a sorozattól, nagyon tetszettek a korábbi évadokból bemutatott jelenetek. Chuck az ő gondolatait mondta ki, mennyire fáj, ha valaminek vége szakad, de igazán soha nincs vége.
10-ből legalább 15 pontos volt a rész. Jah a legszívszorítóbb jelenet: Dean összeverve térdepel a földön, ahol Sammy eltűnt.
Így nem lehetne vége a sorozatnak, mert ahogy a Vágy és vezeklés című filmben az írónő mondta, kell, hogy a néző érezze a feloldozást, elégtételt. Én ezt nem éreztem, Dean nem lehet boldog egy olyan életben, ami soha nem volt az övé, Sammyből meg Isten tudja mi lett.
Ha újra nézem biztosan bekészítek vagy 100 papírzsepit, mert még a rész megnézése után 2 órával is folytak a könnyeim (pedig nem vagyok sírós fajta)
Vissza az elejére Go down
Pepsy
Nyavalygó áldozat
Pepsy


Hozzászólások száma : 14
Registration date : 2010. Jan. 30.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeVas. Május 16, 2010 5:40 pm

Ancsy, nagyon tetszett a kommented meg az egész véleményed (: Így egy nappal az évadzáró megnézése után még mindig zakatolnak a fejemben az ott elhangzott mondatok, bevillannak a képek, mozdulatok, teljesen a hatása alatt vagyok...Még egyszer meg kell néznem.

És azt hiszem legbelül mind ugyanazt érezzük: rohadtul kell az a 6. évad!
Vissza az elejére Go down
http://www.gportal.hu/infinityonhigh
ancsy
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeVas. Május 16, 2010 6:51 pm

Köszi Pepsy Cool
Egyébként nem vagy egyedül...Én tegnap nem bírtam elaludni, ma meg nem tértem még magamhoz...Sokkolt ez az évadzáró pale Már fájtak a szemeim, úgy bőgtem

és GO 6. évad! cheers
Vissza az elejére Go down
og_david
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: naja   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeVas. Május 16, 2010 7:51 pm

nagyon jó rész volt, de jó befejezésnek semmiképp nem lehet mondani. nem találgatok sammel és deannel mi lesz majd az írók megoldják, az viszont fúrja az oldalam hogy a kissráccal aki félig ember félig démon, na ővele mi lett??? ja és Meg is ott van, talán meghalt a szent tűzben amibe castiel belelökte, talán visszatér?
remélem kiderül végre pontosan hogy john lelke örökké eltűnt és már nem érez semmit és nem tud semmibe beleavatkozni, vagy talán a következő évadban újra megjelenik?? mert azért valljuk be őszintén nem mindegy...
sokan úgy vélekednek hogy dean családi életet él majd, sam pedig MEGHALT. hát a halál ebben a sorozatban igazán nem annak hangzik ami valójában. azzal nem lehet elintézni hogy sam meghalt és majd csak a szép emlékek maradnak utánna, mert valojában ott rohadna lent egy koszos lyukban két elvetemült állattal összezárva.... és ezt leginkább deannek kéne átéreznie, és ahelyett hogy leül vacsizni felemelhetné a seggét és kihozhatná a tesóját. bocs de ez sztem a puszta igazság... bár annál a luknál még azis jobb ha démonvér függöen jött vissza sam, az ugyse örökérvényű dolog, kigyogyitják belőle.

viszont ha megfigyeltétek ebben a részben amikor dean telefonos segitséget kér chucktól akkor még trikóban köntösben irogat, az epizód végén már fehér ingben ül és whiskeyt iszogat... sztem csak időközben tette látogatását ott isten.... ennyit tudok hozzáfűzni a dolgokhoz a többi majd kiderül... üdv
Vissza az elejére Go down
Vielon
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeHétf. Május 17, 2010 5:27 pm

Nos...

Sokat törtem a fejem, hogy egyáltalán érdemes-e olyansmikre replikázni, amiket már mindenki elmondott előttem...de mivel nagyon, nagyon hatásos rész volt...muszáj Smile

A "carry on"-nál nekem is szinte már eltört a mécses...de a csúcspont nálam az a pillanat volt, amikor Dean azt mondja a testvérének, hogy "semmi baj, itt vagyok veled".... na ott már én is sírtam.

Az elején én is vártam, hogy a "naagy csata" a "naagy finálé" majd látványosabb lesz...de aztán rájöttem, hogy ez a sorozat eddig is sokkal inkább az érzéseinkkel és a sebészi pontossággal időzített...talán kevésbé látványos, de annál hatásosabb jelenetekkel operált. Szerintem pont attól volt jó a rész, hogy (immáron sokadszorra) homlokegyenest máshogy alakult minden, mint ahogy azt kisakkoztuk.

Cas és Bobby. Bíztam benne, hogy valahogy visszajönnek...de picit meg is rémültem. Szerintem az, hogy Cas szétrobbant (jóságos ég...), megdöbbentő és frappáns volt...cseppet sem gagyi. (De természetesen ezzel nem vitatkozni szeretnék azzal, aki ezt gagyiként élte meg..csak számomra nem volt az:) )

A többi apró elem...Impala...zenék...Dean bevonulása pedig olyan hihetetlen aurát kölcsönöztek a résznek, hogy szerintem igazán méltóvá tették az évadzáró elnevezéshez.

Ami még nagyon megrázott...az az a pillanat volt, amikor Dean becsönget Lisahoz. Megtört, őszinte, gyermek Dean, akinek elcsuklik a hangja a könnyektől...

És Sam (?) visszatérése....

Nos azokkal kell egyet értenem, akik szerint így nem lehet vége ennek a sorozatnak. Ez kb olyan lenne mintha Batman szögre akasztaná a denevérruhát, és elmenne egy általános iskolába hittan tanárnak...Dean így soha nem lehetne maradéktalanul boldog!

Ez persze nem azt jelenti, hogy sajnálom Deantől a normális életet...(sőt, nem bánnám, ha a következő évadba valami szerelmi szálat is belecsempésznének a srácoknak...csak, hogy kicsit boldogabbak legyenek a fiúk:) ), csak azt akarom ezzel mondani, hogy az a Dean aki még azután is, hogy Lucifer által megszállt öcsi eltűnt a szobából....a Földön pedig elkezdődött az Armageddon (sőt még Cas meg Bobby is feladta)...beül a kocsiba és oda száguld a tett helyszínére, csak azért, mert nem adja fel...bármennyire is megígérte Samnek, hogy nem fog érte harcolni, egyszerűen nem nyugodhat bele abba, hogy Sam odalent (ahol ő is járt már, így pontosan tudja miről van szó) szenved.
Ezt támasztja alá szerintem az utolós jelenet is...Dean ugyan megpróbált eleget tenni Sammy utolsó kívánságának...de nem túl boldog tőle....

Amúgy meg...én várom a 6. évadot. Szerintem a sorozat alkotói pontosan tudják, hogy nagyon magasra tették a lécet (és ezzel együtt az elvárásokat is )...és biztos vagyok benne, hogy tele vannak olyan ötletekkel, amik segítségével képesek lesznek megugrani:) Bízom bennük Smile

Cas...hm...miért ne lehetne benne? Jojo nem logikus persze....de hát a váratlan fordulatok sorozatáról beszélünk Smile

És végezetül (aki már eddig is végigolvasott, és nem aludt el a hosszú irományomon annak, ezer köszönet:) )...Chuck Smile ÖÖÖÖ......olyan nyilvánvaló, hogy szinte már fáj...de a kézenfekvő dolgok nem jutnak soha eszünkbe és pont azt nem vesszük észre ami az orrunk előtt van...hisz ő írja a történetet...a KÖNYVET...SmileSmile zseniális

Kérdés az, hogy végig Ő volt-e Isten? Szerintem igen...és csak azért volt ilyen kelekótya figura, mert vagy élvezte a helyzetet (hiszen ebben a sorozatban semmi sem az aminek látszik..és miért ne lehetne Isten is érdekes figura), vagy így könnyebb volt a srácok közelében maradnia...és minden gyanakvást elaltatnia.

No..ababfejezem magam...mielőtt valaki kitilt a portálról (amit nagyon, de nagyon nem szeretnék:) )

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam....de hát ez az évadfináléSmileSmile

Köszönöm!

Szép Napot:)

Butterfly
Vissza az elejére Go down
Luna
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeHétf. Május 17, 2010 7:32 pm

Idézet :
Ez kb olyan lenne mintha Batman szögre akasztaná a denevérruhát, és elmenne egy általános iskolába hittan tanárnak...
Ez nagyon tetszett Very Happy És egyetértek teljesen.

Amúgy sírásban szerintem én nyertem... Nekem már akkor majdnem kicsordultak a könnyeim, mikor elkezdtem letölteni az utolsó részt xD

Chuckkal kapcsolatban meg mostmár két elmélet között ingadozom: vagy ő Isten, vagy 'egyszerűen csak' Kripke Smile Akármelyiket el tudnám képzelni.
Vissza az elejére Go down
ancsy
Vendég




5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeHétf. Május 17, 2010 11:28 pm

"Chuckkal kapcsolatban meg mostmár két elmélet között ingadozom: vagy ő Isten, vagy 'egyszerűen csak' Kripke Smile Akármelyiket el tudnám képzelni."
Illetve Kripke=Isten Smile
Mégiscsak Chuck mondta ki Kripke gondolatait, és ha Chuck Isten, akkor Kripke Isten Razz
Lehet, hogy győztél sírás ügyben, de ezt a győzelmet szerintem simán átengedjük Neked!Én bőven kihagytam volna a bőgés részt Very Happy
ha Chuck Isten, akkor Becky nem semmi egy csaj, tuti a Mennybe jut Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére Go down
Xandeee
Nyavalygó áldozat
Xandeee


Hozzászólások száma : 25
Age : 32
Tartózkodási hely : Menny vagy pokol, manapság már mindegy
Registration date : 2009. Oct. 31.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeKedd Május 18, 2010 6:37 pm

mortlayla köszi a zenét!

Kripke az isten...ez tetszik!....
Becky talán nem felelt meg az "elvárásoknak", így isten-chuck ejtette...én személy szerint nem szívesen lennék Isten exe....Very Happy:D
Vissza az elejére Go down
Zsoca
Nyavalygó áldozat
Zsoca


Hozzászólások száma : 30
Age : 30
Tartózkodási hely : egy messzi-messzi galaxisban...
Registration date : 2009. Oct. 31.

5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitimeKedd Május 18, 2010 9:36 pm

Megnéztem, persze, már aznap, hogy feltettétek az oldalra. Viszont úgy döntöttem, hogy nem rögtön írok, nehogy elfogult legyek vagy valami. Hát. Nem tetszett. Persze, voltak jó részek benne, személy szerint az tetszett legjobban, mikor Sammy megnyeri a csatát, és az a néma búcsúzás. DE. Sokkal több akcióra vágytam volna, és számomra az egész rész kiszámítható volt (pedig spoliert nem olvastam). Elmondom miért: Cas és Bobby külön-külön talán meghalhatnak, de akkor is csak a finálé végén, nagy könny hullatás közepette, ezt már megszoktam az amcsi filmeknél/sorozatoknál. a kettőt együtt túl gyorsan írták ki, és halálukról Sam önfeláldozása hamar elvette a figyelmet, én 90%-ra mondtam, hogy ők úgyis visszatérnek. Hogy Cas angyalként, az már nem volt annyira kiszámítható, az jobb húzás volt. Hogy Sam miért? Hát mert ott a 6. évad. Az jó pont, h valószínűleg benne maradt Lucifer. Viszont én ezt a részt csak a kövi évadba tettem volna bele, had üssön ott nagyobbat. Luci és Mihály harcát sokkal jobban kidolgozhatták volna, valami kis pif-puf lehetett volna. Az impalás rész tetszett nagyon, viszont így meg az egész végéről rántották le már a rész elején a leplet. Nem fog az impaláról beszélni senki, ha nem lesz valami külön szerepe. De mondom, azok a részek nagyon tetszettek. A részek és a testvérek kapcsolatának lepörgetése is tetszett. Szóval voltak benne jó pontok, de az, hogy az előző rész sokkal jobban tetszett, azt hiszem az sok mindent elárul. (Na, most ne kövezzetek meg)
A 6. évadot kíváncsian várom. Sam és a Halál is elég sok lehetőséget foglal magába.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





5.22 Swan Song (évadzáró) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 5.22 Swan Song (évadzáró)   5.22 Swan Song (évadzáró) I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
5.22 Swan Song (évadzáró)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 6.22 The Man Who Knew Too Much (évadzáró)
» 5.13 The Song Remains The Same

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
SUPERNATURALfan Fórum :: Supernatural / Odaát :: 5. évad-
Ugrás: